Komu potrzebne są transformatory? Dowiedz się

m sposobem na zakup konkretnego transformatora, jakiego potrzebujemy, są sklepy internetowe. Oferują one szeroki wybór różnego rodzaju transformatorów, o różnych parametrach. Często producenci oferują także wykonanie takiego tran

Komu potrzebne są transformatory? Dowiedz się transformatory olejowe

Gdzie kupić transformator?


Transformatory są urządzeniami elektrycznymi, nie oznacza to jednak, że będą dostępne w sklepach z elektroniką i urządzeniami elektrycznymi. Najlepszym sposobem na zakup konkretnego transformatora, jakiego potrzebujemy, są sklepy internetowe. Oferują one szeroki wybór różnego rodzaju transformatorów, o różnych parametrach. Często producenci oferują także wykonanie takiego transformatora na zamówienie, co może być bardzo przydatne, jeśli potrzebujemy specyficznie określonych parametrów urządzenia. Czasem w sklepach stacjonarnych również można znaleźć transformatory, ale tylko w tych specjalistycznych. Istnieją różne rodzaje transformatorów, więc nie w każdym sklepie będą wszystkie dostępne.






Transformator - opis z Wikipedii

Obwodami elektrycznymi transformatora są uzwojenia osadzone na kolumnach. Wykonuje się je z izolowanych przewodów miedzianych lub aluminiowych.


Oba uzwojenia są zazwyczaj odseparowane galwanicznie, co oznacza, że nie ma połączenia elektrycznego pomiędzy uzwojeniami a energia przekazywana jest przez pole magnetyczne. Wyjątkiem jest autotransformator, w którym uzwojenie pierwotne i uzwojenie wtórne posiadają część wspólną i są ze sobą połączone galwanicznie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transformator


Transformator Zasada działania- opis z Wikipedii

gdzie:


Zależność pomiędzy natężeniami i napięciami wynika z wyżej opisanych zależności i z zasady zachowania energii. W tym przypadku sprowadza się to do równości mocy wejściowej i wyjściowej:


Poniższy stosunek:


nazywamy przekładnią transformatora.


Jeżeli liczba zwojów uzwojenia wtórnego jest mniejsza od liczby zwojów uzwojenia pierwotnego, to indukowane napięcie jest niższe od napięcia pierwotnego, taki transformator nazywa się obniżającym napięcie. Jeżeli liczba zwojów po stronie uzwojenia wtórnego jest większa od liczby zwojów po stronie uzwojenia pierwotnego, to napięcie wtórne jest wyższe od pierwotnego, a taki transformator nazywa się transformatorem podwyższającym napięcie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transformator



© 2019 http://lgd.org.pl/