Kwestia stomatologii, fakty i mity

ich zabiegów stomatologicznych, jednak dentyści zawsze muszą być bardzo dobrze przygotowani do poważnego leczenia zębów swoich pacjentów i posiadać odpowiedni sprzęt medyczny. Wszystko to sprawia, że te gabinety medyczne, w kt

Kwestia stomatologii, fakty i mity

Duże zabiegi stomatologiczne

Przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów stomatologicznych zwykle jest stosunkowo drowie. Oczywiście nie wszyscy pacjenci muszą płacić za wykonywanie u nich zabiegów stomatologicznych, jednak dentyści zawsze muszą być bardzo dobrze przygotowani do poważnego leczenia zębów swoich pacjentów i posiadać odpowiedni sprzęt medyczny.

Wszystko to sprawia, że te gabinety medyczne, w których wykonywane są skomplikowane zabiegi stomatologiczne są bardzo dobrze przygotowane i prowadzone przez prawdziwych profesjonalistów. Tylko tacy profesjonaliści są w stanie należycie ocenić stan zębów swoich pacjentów i podjąć się ich leczenia według obowiązujących w stomatologii zasad. Wiedzą oni bowiem bardzo dobrze, że tylko dobrze przygotowane zabiegi będą mogły być w pełni skuteczne.


Praktykowanie stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna stała się bardzo ważną częścią całej stomatologii. Wykonywaniem zabiegów stomatologicznych zajmują się dentyści dobrze czujący się podczas czyszczenia i wybielania zębów. Trzeba przyznać, że zarówno dokładne czyszczenie, jak i wybielanie zębów musi być przeprowadzane bardzo precyzyjnie z ogromną dbałością.

W przeciwnym razie osoby poddawane tego typu zabiegom nie będą z nich zadowolone i mogą one okazać się dla nich niebezpieczne lub przynajmniej mało skuteczne. Wszystko to sprawia, że dentyści zajmujący się stomatologią estetyczną są zwykle bardzo dobrze przygotowani do przeprowadzania zabiegów na zębach i prowadzą swoje praktyki w miejscach, które są bardzo chętnie odwiedzane przez pacjentów dbających o swoje zęby.


Z wiekiem powierzchnia zębów ciemnieje

Zęby (łac. dens ? ząb, l.mn. dentes) ? złożone, twarde twory anatomiczne w jamie ustnej. Stanowią element układu trawienia i służą do rozdrabniania pożywienia.

U człowieka charakteryzują się: difiodontyzmem (fizjologicznie występują zęby mleczne i zęby stałe), tekodontyzmem oraz heterodontyzmem.

Dorosły człowiek przy pełnym uzębieniu stałym ma 32 zęby (16 w żuchwie i 16 w szczęce) ? 8 siekaczy, 4 kły, 8 zębów przedtrzonowych i 12 trzonowych. Jego wzór zębowy można więc przedstawić następująco:

Dziecko o pełnym uzębieniu mlecznym ma 20 zębów (10 w żuchwie i 10 w szczęce) ? 8 siekaczy, 4 kły i 8 trzonowców. Jego wzór zębowy można więc przedstawić następująco:

Siekacze służą do odgryzania kęsów, kły do chwytania, przytrzymywania i rozrywania pokarmu, a przedtrzonowe i zęby trzonowe do jego miażdżenia i rozcierania ułatwiając również tym samym kontakt ?-amylazy z pokarmem.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka



© 2019 http://lgd.org.pl/