O cenach

cji tego prowadzenie księgowości zwykle zlecamy działowi specjalnie do tych celów utworzonemu. Niestety okazuje się, że większość z nas wcale nie jest zadowolona z tego, jak działa taki dział i chciałaby coś z nim zrobić, by funkc

O cenach

Biuro rachunkowe, które Ci pomoże

Jeżeli prowadzimy swoją firmę, to wiemy, jak wiele zadań znajduje się na naszej głowie i o jak wielu kwestiach nie wolno nam zapomnieć. Z racji tego prowadzenie księgowości zwykle zlecamy działowi specjalnie do tych celów utworzonemu. Niestety okazuje się, że większość z nas wcale nie jest zadowolona z tego, jak działa taki dział i chciałaby coś z nim zrobić, by funkcjonował on lepiej. Z jednej strony pochłania on duże pieniądze, a z drugiej zawsze panuje w nim bałagan, a oblicze biurokracji, jakie tam istnieje staje się wręcz niewiarygodne. Jeśli więc chcemy ułatwić sobie życie, to przenieśmy naszą księgowość firmową do dobrego biura rachunkowego, gdzie szybko i bezproblemowo wszystkie nasze finanse znajdą się pod kontrolą.


Ceny_transferowe w internetowej encyklopedii

Cena transferowa, cena transakcyjna ? cena stosowana w transakcjach pomiędzy podmiotami powiązanymi, w szczególności w ramach jednej grupy kapitałowej.

Znaczną część transakcji na rynku biznesowym stanowią transakcje między podmiotami powiązanymi, takie jak choćby przepływ towarów handlowych między przedsiębiorstwami z jednej grupy kapitałowej lub świadczenie usług na rzecz osób prawnych przez ich właścicieli i zarządy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ceny_transferowe


Ceny_transferowe Ceny transferowe w polskim prawie podatkowym, krótka definicja z Wikipedii

W 2000 z inicjatywy Marka Belki, sprawującego ówcześnie funkcję ministra finansów, wdrożono do polskiego prawa podatkowego przepisy dotyczące cen transferowych.

Do najistotniejszych aktów prawa regulujących problematykę cen transferowych osób prawnych zaliczane są:

Art. 9a nakłada na podatnika obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej w przypadku, gdy wartość transakcji z podmiotami powiązanymi z tym podatnikiem (lub podmiotami mającymi siedzibę w raju podatkowym) przekroczy:

Dokumentacja taka powinna obejmować w szczególności określenie funkcji podmiotów uczestniczących w transakcji, podejmowane w związku z tą transakcją ryzyko, jak i aktywa, których transakcja dotyczy, wszystkie przewidywane koszty związane z transakcją, metodę i formę zapłaty oraz oczekiwanych przez podatnika korzyści związanych z transakcją.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ceny_transferowe



© 2019 http://lgd.org.pl/