Obrona prawnicza w sądzie, po co?

ywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami w charakterze pełnomocnika lub obrońcy. W Polsce zawód wykonywany na podstawie ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych. W Rosji najbardziej języ

Obrona prawnicza w sądzie, po co? porady prawne rybnik

Wikipedia o radcy prawnym

Radca prawny ? prawnik świadczący pomoc prawną w szczególności polegającą na udzielaniu porad i konsultacji prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami w charakterze pełnomocnika lub obrońcy. W Polsce zawód wykonywany na podstawie ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych.

W Rosji najbardziej językowo zbliżonym określeniem jest nazwa ???????????? choć pojęcie to nie oddaje istoty uprawnień związanych z wykonywaniem tego zawodu w Polsce. Z kolei w obszarze prawa anglosaskiego pewnym analogiem jest termin solicitor, aczkolwiek jest to uważane za błędne3. Zarówno Krajowa Izba Radców Prawnych, jak i Okręgowe Izby Radców Prawnych w tłumaczeniach na język angielski używają terminu attorney at law.

Źródło:


Kiedy warto sięgnąć po poradę prawnika?

Niewątpliwie w wielu sytuacjach pomoc prawnika jest konieczna, aby uzyskać odszkodowanie. Okazuje się bowiem, że w wielu sytuacjach przepisy prawne są bardzo skomplikowane i przeciętna osoba, nie mająca żadnego wykształcenia prawniczego, może mieć problem z ich zrozumieniem. W konsekwencji niewystarczająca ilość dokumentów lub załatwienie nie tych dokumentów co trzeba prowadzą do odmowy udzielenia odszkodowania poszkodowanemu.

Uniknięcie takiej sytuacji jest możliwe nieraz tylko dzięki poradzie prawniczej. Urzędujący na przykład w kancelarii prawnik na pewno zna obowiązujące przepisy, także jeśli chodzi o prawo związane z odszkodowaniami. Warto więc wybrać się do kancelarii po poradę, jeśli mamy wątpliwości w tej kwestii.


Sędziowie w Wikipedii

Sędzia ? funkcjonariusz publiczny uprawniony do orzekania w sprawach należących do właściwości sądów i trybunałów, na zasadach niezawisłości i bezstronności.

Tym samym słowem określa się zarówno mężczyzn jak i kobiety wykonujące ten zawód, aczkolwiek w przypadku kobiet stosuje się odmianę żeńską (ta sędzia, tej sędzi). Wyłącznie w języku potocznym na określenie kobiety pełniącej tę funkcję używane bywa słowo sędzina. Sędzina pierwotnie oznaczała wyłącznie żonę sędziego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sędzia



© 2019 http://lgd.org.pl/